Dlaczego
manuraki?

Dlaczego coraz więcej logistyków decyduje się na używanie palet typu "Manurak"?

Palety magazynowo-transportowe „Manurak” to dużo więcej niż tradycyjne regały magazynowe.

Od kilkunastu lat cieszą się one rosnącym zainteresowaniem w krajach Europy zachodniej. Zdobywają coraz większe uznanie także w polskich magazynach. Dlaczego nasi klienci decydują się na zmiany? Dlaczego chcą używać „Manuraków”? U podstaw każdej ekonomicznej decyzji leży zysk. Tak jest i w tym przypadku. System palet „Manurak” usprawnia działanie magazynu, co przekłada się na oszczędności a przedsiębiorstwo osiąga większy zysk.

W jaki sposób palety ''Manurak'' usprawniają działanie magazynu?

Zapytaliśmy naszych klientów jakie problemy w ich magazynach pomogło rozwiązać wprowadzenie systemu palet słupkowych „Manurak”.

Oto kilka z wymienianych odpowiedzi:

Nietrwałość innych
rodzajów palet

Operacje wykonywane za pomocą wózka widłowego często powodują uszkodzenia palet drewnianych. Może ucierpieć na tym tak przechowywany towar, jak i obsługujący magazyn pracownicy. W obu przypadkach właściciel magazynu narażony jest na poniesienie sporych wydatków. Także warunki przechowywania mogą znacznie skrócić ich żywotność – zbyt wilgotne/suche powietrze, zbyt niska/wysoka temperatura, nasłonecznienie – to wszystko wrogowie drewna. Z kolei niektóre środki chemiczne to wrogowie tworzyw sztucznych z których zbudowane są niektóre rodzaje palet. Palety „Manurak” nie są niezniszczalne, lecz wykonane ze stali, cynkowane ogniowo lub malowane proszkowo mogą przetrwać w ciężkich warunkach długie lata. Ich wytrzymałość potwierdziły testy niezależnej jednostki badawczej TUV Rheinland Polska.

Nieefektywne wykorzystanie
magazynu

Często towary składowane np. na tradycyjnych paletach „Euro” lub w skrzyniach czy kartonach mogą zajmować jedynie powierzchnię podłogi – z powodu ich wagi lub specyfiki przechowywanego towaru nie można ułożyć jednej palety na drugiej. Marnuje się ogromna ilość pionowej powierzchni. Palety „Manurak” zdecydowanie poprawiają efektywność wykorzystania powierzchni magazynowej. Stosowanie sztaplowania („piętrowanie”) umożliwia składowanie na tej samej powierzchni do czterech razy większej ilości towarów! Używając pionowych rur w prosty sposób jesteśmy w stanie ułożyć palety piętrowo niezależnie od rodzaju przechowywanego ładunku.

Zła organizacja
magazynu

W magazynach stosujących systemy regałów („drive in” i inne), czasami zachodzi konieczność wprowadzenia zmian w ich rozstawieniu. Przysparza to ogromnych kłopotów organizacyjnych. Należy regały rozładować, zdemontować, zmontować w nowej konfiguracji i ponownie załadować. Myśląc o organizacji magazynu trzeba być przygotowanym na taką konieczność – z doświadczenia naszych klientów wynika, że może ona pojawić się w każdej (najczęściej najmniej odpowiedniej) chwili. Stosując palety „Manurak” taka operacja to kwestia przeniesienia ich w inne miejsce. Sam proces sztaplowania to około 2,1 minuty na 4 palety.

Niemożliwość przechowywania nietypowych towarów

Mając do dyspozycji jedynie palety jednego wymiaru i ustalonej z góry konstrukcji, mamy bardzo ograniczone możliwości. Jeśli towar, który chcemy przechowywać ma nietypowe gabaryty – nie ma możliwości składowania go na standardowych drewnianych europaletach. Jeśli natomiast zdecydujemy się na przeróbkę takiej palety – jej parametry nośne drastycznie spadają i automatycznie traci ona swój status „europalety”.
Palety „Manurak” można w dowolny sposób modyfikować i przystosowywać do przechowywania nieograniczonego asortymentu towarów. Czasami drobna modyfikacja rur nośnych wystarcza, aby przystosować paletę do całkiem innych zadań.

Ważniejsze zalety palet Manurak:

Manurak - Paleta wszechstronnego zastosowania

M1S355
M2S355
M2AS355A

Paleta magazynowa „Manurak” standardowo produkowana jest w dwóch modelach: M1 o wymiarach 1005×1370 i M2 1005×1870 (wymiary w milimetrach, mierzone w osi pionowych rur nośnych). Najczęściej są to optymalne wymiary, pasujące do większości zastosowań. Czasami zdarza się jednak, że przechowywany towar wymaga zmiany konstrukcji palety.

Palety manurack stosuje się obecnie na coraz szerszą skalę w przemyśle samochodowym, tekstylnym, drzewnym, metalowym, oponiarskim, i innych.
Czasami drobna zmiana w konstrukcji powoduje, że paleta „Manurak” staje się wprost idealnym rozwiązaniem.
Wystarczy, że powiecie nam Państwo co chcecie przechowywać i jakie są obecne warunki (powierzchnia, wysokość itp.) a my zaproponujemy paletę, która spełni wszystkie wymagania efektywnego magazynowania – dokładnie tak, jak zrobiliśmy to dla wielu naszych klientów.

Firma W&M POMTOR jest jednym z pierwszych producentów palet „Manurak” w Polsce. Produkujemy je od 1994 roku. Przez ten czas zdobyliśmy ogromne doświadczenie jeśli chodzi o proces produkcji i możliwości zastosowań naszych palet. Dzięki temu w 2009 roku jako pierwsi wprowadziliśmy ulepszenia konstrukcyjne do palet stosowanych dotychczas. Pozwoliło to na zmniejszenie ich wagi (a co za tym idzie – także ceny) przy zachowaniu parametrów nośnych. Nasze ulepszone palety zdobyły certyfikat TUV Rheinland. Zdobyły znak jakości T+M. Nasza firma posiada także certyfikat ISO 9001. Jesteśmy partnerem, któremu można całkowicie zaufać.

Masz pytania?

Skorzystaj z formularza kontaktowego obok. Nasi doradcy skontaktują się najszybciej jak to tylko możliwe.

Telefon

+48 91 578 43 08

Email

info@manurack.pl